Sort by

Foggy has logged 748 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
The Dinosaur Project

The Dinosaur Project

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mind Ripper

Mind Ripper

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Husk

Husk

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Operation Kid Brother

Operation Kid Brother

1967
×
Read the review Edit this entry  
05
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Christmas Mail

Christmas Mail

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Pet

Pet

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Christmas Mail

Christmas Mail

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry