Sort by

Foggy has logged 52 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
Read the review Edit this entry  
27
Cabin Fever: Patient Zero

Cabin Fever: Patient Zero

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Mirrors 2

Mirrors 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mirrors

Mirrors

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shark Lake

Shark Lake

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Cabin Fever 2: Spring Fever

Cabin Fever 2: Spring Fever

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boy

The Boy

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tremors

Tremors

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry