• Lulli

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★★

  • Angèle

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Father Christmas Is Back

  • Red Notice

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • After We Fell

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Ballerina

    ★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • Vicky and Her Mystery

    ★★★★

  • Feel the Beat

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • My Salinger Year

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Okay Google

    ★★★

  • Odd Girl

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Tudo por um Pop Star

    ★★½

  • Breathe

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • The Armoire

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★★★

  • Sleepy Eyes

    ★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • I Heard It Too

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Endless Love

    ★★

  • Carrie

    ★★

  • About Time

    ★★★★★

  • We're the Millers

    ★★★★★

  • Teen Beach Movie

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★

  • Spring Breakers

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★★

  • Good Luck Charlie, It's Christmas!

    ★★★★

  • What's Your Number?

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★½