marina has logged 52 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angèle

Angèle

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Confessions of an Invisible Girl

Confessions of an Invisible Girl

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carrie

Carrie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry