Sort by

Tentin has logged 31 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Days of Wine and Roses

Days of Wine and Roses

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Primary

Primary

1960
×
Read the review Edit this entry  
27
Duel at Diablo

Duel at Diablo

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lilith

Lilith

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dekalog

Dekalog

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bridge at Remagen

The Bridge at Remagen

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Men

The Men

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read the review Edit this entry  
20
Breakheart Pass

Breakheart Pass

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Vikings

The Vikings

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Images

Images

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crossfire

Crossfire

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Death Takes a Holiday

Death Takes a Holiday

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Tribute to Malcolm X

A Tribute to Malcolm X

1967
×
Edit this entry  
13
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midnight

Midnight

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dark City

Dark City

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry