• All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

  • Love Hard

  • Sounds Like Love

    ½

  • Squid Game

    ★★½

  • The Guilty

  • Dune

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • North Hollywood

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Moxie

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • The Little Things

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Affliction

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Di Bawah Umur

    ½

  • Holidate

    ★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Work It

    ★★

  • Host

    ★★★

  • The Rental

    ★★

  • The Letter Room

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Mariposa

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Love for Sale 2

  • Glorious Days

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Gundala

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • This Earth of Mankind

    ★★★½