Tove has logged 21 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bowie: The Man Who Changed the World

Bowie: The Man Who Changed the World

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moon Over Miami

Moon Over Miami

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rammstein: Anakonda im Netz

Rammstein: Anakonda im Netz

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry