Tove has logged 13 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry