ki has logged 27 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry