ki has logged 48 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lucky One

The Lucky One

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sisters

Sisters

2015
×
★½
Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Vow

The Vow

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Again

Home Again

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The First Time

The First Time

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Table 19

Table 19

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry