ki has logged 29 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
29
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry