Gamze has logged 246 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stutterer

Stutterer

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Them

Them

2006
×
★½
Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Carne

Carne

1991
×
★★★
Edit this entry  
01
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Voyage in Time

Voyage in Time

1983
×
Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mortal World

Mortal World

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Grandfather's People

My Grandfather's People

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Likes Coincidences 2

Love Likes Coincidences 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Boats Out of Watermelon Rinds

Boats Out of Watermelon Rinds

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Bana Masal Anlatma

Bana Masal Anlatma

2015
×
★½
Edit this entry  
25
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Egg

The Egg

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Steamroller and the Violin

The Steamroller and the Violin

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Host

Host

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Circle

Circle

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fate

Fate

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
Following

Following

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Candy

Candy

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Final Portrait

Final Portrait

2017
×
★★★
Edit this entry