Gamze has logged 23 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
zıpçıktı

zıpçıktı

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Vow

The Vow

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Block C

Block C

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
World War Z

World War Z

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cocoon

Cocoon

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
You've Got Murder

You've Got Murder

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Blind

Blind

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Clockwork

Clockwork

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Taking Flight

Taking Flight

2015
×
Edit this entry