Gamze has logged 30 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Beau

Beau

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Greenpeace: There's a Monster in My Kitchen

Greenpeace: There's a Monster in My Kitchen

2020
×
Edit this entry  
27
Rebooted

Rebooted

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Double King

Double King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Death of a Shadow

Death of a Shadow

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Trader

The Trader

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Across Grace Alley

Across Grace Alley

2013
×
Edit this entry  
24
A Month of Single Frames

A Month of Single Frames

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
21
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Brothers

Brothers

2015
×
Edit this entry  
21
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Message in a Bottle

Message in a Bottle

1999
×
★★
Edit this entry  
17
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
16
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

2019
×
Edit this entry