• A Quiet Place Part II

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Anima

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • Too Many Cooks

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Pacific Rim

    ★★★★

  • The World's End

    ★★

  • World War Z

    ★★★

  • ABCD

    ★★★

  • Peepli Live

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★★

  • Triangle

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★

  • Hellboy II: The Golden Army

    ★★★

  • Jaane Tu... Ya Jaane Na

    ★★★★

  • Children of Men

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★½

  • The Descent

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★★★

  • Blade II

    ★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★½

  • The Devil's Backbone

    ★★★★

  • The Cell

    ★★★

  • Election

    ★★★★

  • Rounders

    ★★★★★

  • Great Expectations

  • Mimic

    ★★½

  • A Little Princess

    ½

  • 71 Fragments of a Chronology of Chance

    ★★★★★

  • The Fugitive

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • Roja

    ★★★★

  • Sólo con tu pareja

    ★★★½

  • Wild at Heart

    ★★★★

  • Tremors

    ★★★★½

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★★

  • Geometria

    ★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★★

  • Videodrome

    ★★★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • Cruising

    ★★★

  • Straight Time

    ★★★★½

  • Sorcerer

    ★★★★½

  • American Graffiti

    ★★★★★

  • The Last Picture Show

    ★★★★