• Everybody's Everything

    ★★★★

  • Villains

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

  • The Prodigy

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Neo Yokio: Pink Christmas

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

  • The Grinch

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • The Longest Summer in America

  • In Fabric

  • Her Smell

    ★★★½

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Await Further Instructions

    ½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Whack World

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Saturation

  • Billy Star

  • WHAT DID JACK DO?

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • My Days of Mercy

    ★★½

  • I, Tonya

  • The Death of Stalin

    ★★

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Falsettos

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Ghost in the Shell

  • Baby Driver