• Skins

    ★½

  • Get Out

  • A Ghost Story

  • Call Me by Your Name

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • Split

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

  • The Bad Batch

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Nine Lives

  • Suicide Squad

  • Absolutely Fabulous: The Movie

  • The Neon Demon

  • Kitty

    ★★

  • American Honey

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • All-American Trash

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Hush

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

  • The Love Witch

    ★★★

  • White Girl

    ★★½

  • Tallulah

    ★★★

  • Gypsy

  • The Revenant

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Spectre

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • Pan

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

  • Circle

  • Pitch Perfect 2

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • The Age of Adaline

  • Home

  • Cinderella

  • The Witch

    ★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★½

  • Black Mirror: White Christmas

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Big Hero 6

  • John Wick

    ★★★

  • Gone Girl

  • The Maze Runner

  • The Duke of Burgundy

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • The Purge: Anarchy

  • Zapped

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • Maleficent

  • Mommy

    ★★★★★

  • It Follows

    ★½