• Iron Man

  • Horton Hears a Who!

  • The Other Boleyn Girl

    ★★

  • Trick 'r Treat

    ★★★

  • The Golden Compass

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★½

  • Shrek the Halls

  • Enchanted

  • Bee Movie

  • Juno

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★

  • Hairspray

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★½

  • Ratatouille

  • Surf's Up

  • Shrek the Third

  • Disturbia

    ★★

  • Zodiac

    ★★★½

  • The Tracey Fragments

    ★★

  • Norbit

  • Charlotte's Web

  • Happy Feet

  • Flushed Away

  • Night at the Museum

  • The Prestige

    ★★★★

  • Death Note

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

  • Over the Hedge

  • Ice Age: The Meltdown

  • Cars

    ★★

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Saw II

    ★★

  • Nanny McPhee

  • Barbie and the Magic of Pegasus 3-D

  • Stay

    ★★

  • Corpse Bride

    ★★

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

    ★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • Batman Begins

    ★★★

  • Madagascar

  • Pooh's Heffalump Movie

  • Hard Candy

    ★★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★★½

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Mulan II

  • The Incredibles

  • The Polar Express

  • Shark Tale

  • Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

  • White Chicks

  • The Stepford Wives

    ★★

  • Garfield

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★

  • Mean Girls

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Tracy Beaker: The Movie of Me

  • Saw

    ★★★½

  • Super Size Me

  • The Cat in the Hat

  • Strawberry Shortcake: Meet Strawberry Shortcake

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Lost in Translation

  • Wasp

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

  • Finding Nemo

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★