• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Squid Game

  • Dear Evan Hansen

  • Malignant

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Space Sweepers

  • Horimiya

  • Death to 2020

  • Audrey

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • 2020

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Crash Landing on You

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Holiday in the Wild

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • There's Something in the Water

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Last Czars

  • Anna

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Great Hack

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ½

  • Aquaman

    ★★

  • The Princess Switch

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • They Shall Not Grow Old

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★