wonsun has logged 28 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
Edit this entry  
26
American Made

American Made

2017
×
★★
Edit this entry  
25
The Promise

The Promise

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
Read prior review Edit this entry  
05
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Edit this entry