fougi has logged 76 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Ugly

Ugly

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Appearances

Appearances

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Full Time

Full Time

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Costa Brava, Lebanon

Costa Brava, Lebanon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Medusa

Medusa

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Moneyboys

Moneyboys

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Bombay

Bombay

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Divide

The Divide

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
One Night

One Night

2005
×
★★
Edit this entry  
07
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
After My Death

After My Death

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Night Ride

Night Ride

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
OSS 117: From Africa with Love

OSS 117: From Africa with Love

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Clock

The Clock

2010
×
Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Shéhérazade

Shéhérazade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sun Children

Sun Children

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Contempt

Contempt

1963
×
★★★
Edit this entry  
03
Small Country: An African Childhood

Small Country: An African Childhood

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★
Edit this entry  
14
My Donkey, My Lover & I

My Donkey, My Lover & I

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
My Best Part

My Best Part

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
DNA

DNA

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Crimson Gold

Crimson Gold

2003
×
★★★½
Edit this entry