• Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Have You Ever Seen Fireflies?

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Hey There!

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Stuck Apart

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Leyla Everlasting

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • The Grudge

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • You've Got Murder

    ★★★

  • Comidark Films: The Getaway

    ★★½

  • Comidark Films: In Between

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Money Trap

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • 303

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Mortal World

    ★★★★