Sort by
  • Five Nights at Freddy's

  • A Haunting in Venice

  • Barbie

  • Scream VI

  • Infinity Pool

  • Babylon

    ★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

  • Corsage

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • The Tinder Swindler

  • Jackass Forever

  • Sharp Stick

    ★★★★½

  • Reno 911!: The Hunt for QAnon

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • Jonas Brothers Family Roast

  • Eternals

  • Punctured Sky

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • Bolt Driver

    ★★½

  • Luca

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • My Psychedelic Love Story

    ★★

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

  • Still Processing

  • In My Room

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Shiva Baby

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Stray

  • Victor in Paradise

  • The Half of It

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Salinger Year

  • Emma.

  • Horse Girl

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • White Is for Virgins

    ★★

  • Frozen II

    ★★

  • The Goldfinch

  • Knives Out

  • Dream Journal 2016–2019

  • Joker

  • Seberg

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • The Lion King

  • Midsommar

  • Toy Story 4