Sort by

jul something has logged 29 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Malaria

Malaria

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Read the review Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The X-Ray Fiend

The X-Ray Fiend

1897
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Serpentine Dance

Serpentine Dance

1897
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry