jul something has logged 32 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
K-12

K-12

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
Read the review Edit this entry  
01
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry