Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★

  • The Beanie Bubble

    ★★★

  • Blue Beetle

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • King of Clones

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • The Flash

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Fast X

    ★★★

  • Lewis Capaldi: How I'm Feeling Now

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Murder Mystery 2

    ★★★

  • Air

    ★★★★

  • Tetris

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Sharper

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • The Deepest Breath

    ★★★½

  • Plane

    ★★★½

  • Mayflies

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Stutz

    ★★★★

  • Spirited

    ★★★

  • The Volcano: Rescue from Whakaari

    ★★★½

  • Fugitive: The Curious Case of Carlos Ghosn

    ★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Skandal! Bringing Down Wirecard

    ★★★★

  • What's Love Got to Do with It?

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Fall

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

    ★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Pez Outlaw

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½