Sort by

Henry has logged 243 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Criminal

Criminal

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death Ring

Death Ring

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spotlight on a Murderer

Spotlight on a Murderer

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Left Behind

Left Behind

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Anuvahood

Anuvahood

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monster Brawl

Monster Brawl

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dog Who Saved the Holidays

The Dog Who Saved the Holidays

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dog Who Saved Christmas Vacation

The Dog Who Saved Christmas Vacation

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Radio Mary

Radio Mary

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dog Who Saved Christmas

The Dog Who Saved Christmas

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kidnap

Kidnap

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
WarGames

WarGames

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Devil

Devil

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Experiment in Terror

Experiment in Terror

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
6 Days

6 Days

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Post Mortem

Post Mortem

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chasing Coral

Chasing Coral

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry