Sort by

Henry has logged 18 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
iBoy

iBoy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead and Deader

Dead and Deader

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Vendetta

Vendetta

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Big Easy

The Big Easy

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lost

Lost

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Train Stop

The Train Stop

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Firetrap

Firetrap

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas Rush

Christmas Rush

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry