Sort by

Foz has logged 157 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghost Team

Ghost Team

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spectral

Spectral

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sully

Sully

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
White Girl

White Girl

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Trancers II: The Return of Jack Deth

Trancers II: The Return of Jack Deth

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inferno

Inferno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snow on tha Bluff

Snow on tha Bluff

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
31

31

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Get Rich or Die Tryin'

Get Rich or Die Tryin'

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
For the Love of Spock

For the Love of Spock

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trekkies 2

Trekkies 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Trekkies

Trekkies

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry