Sort by

Francesco has logged 10 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chung Kuo: China

Chung Kuo: China

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry