Francesco has logged 13 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Cloud in Her Room

The Cloud in Her Room

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Medea

Medea

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Moon Tide

Red Moon Tide

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crosscurrent

Crosscurrent

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry