Natalie has logged 119 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Vincent Gallo as Flying Christ

Vincent Gallo as Flying Christ

1981
×
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Waves

Waves

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Current War

The Current War

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Day of Autumn

The Last Day of Autumn

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry