Sort by

Natalie has logged 212 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dial Code Santa Claus

Dial Code Santa Claus

1989
×
Read the review Edit this entry  
03
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman

Batman

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Vengeance Is Mine

Vengeance Is Mine

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prom Night

Prom Night

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Keep

The Keep

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
LOW presents HEY WHAT // A VISUAL ALBUM

LOW presents HEY WHAT // A VISUAL ALBUM

×
Read the review Edit this entry  
17
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw

Saw

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry