francee has logged 184 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
Edit this entry  
14
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
25
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Buying the War

Buying the War

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
13
VeggieTales: Where’s God When I’m S-Scared?

VeggieTales: Where’s God When I’m S-Scared?

1993
×
Read the review Edit this entry  
13
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Edit this entry  
08
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Troll 2

Troll 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
05
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry