• i don't know how, but i don't think i'm alone

  • memories as minatures

  • From Bakersfield to Mojave

  • Centro

  • Fifty Two Short Films in a New York Minute

  • 52 Short Films

  • clarity

  • Benedetta

  • the end of an era

  • F9

  • life/like

  • Stay

  • it's time to go home

  • Godzilla Singular Point

  • DIODEs

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • oblivion (rework)

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Opening 12 Minutes 10 Seconds 10 Frames

    ★★★★★

  • North by Current

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • a moment of recovery

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

  • Healing.

    ★★★★★

  • nothing hurts, and you won’t be

    ★★★★★

  • 4:39

  • a sudden change in seasons

  • beta sessions (holophrasis.exe)

    ★★★★★

  • gliding along the river

  • Rifkin's Festival

  • The Human Voice

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • a road trip leading to nowhere

  • local discomfort

  • Gardenia's Natural Life

    ★★★★★

  • Evangelion: [√] It Can (Not) Be True

  • Coming Out

    ★★★★★

  • a walk amongst the leaves

  • Accidental Luxuriance of the Translucent Watery Rebus

  • In this lingering Twilight Sparkle.

  • Slow Death

  • Second Star to the Right and Straight On til Morning

  • Hole

  • Stump the Guesser

  • Last and First Men

    ★★★★

  • The Two Sights

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • The Closet

    ★★★★★

  • An Ode to Unfinished Projects

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Z = |Z/Z•Z-1 mod 2|-1: Lavender Town Syndrome

  • Doctor Sleep

  • Alice Júnior

    ★★★★★

  • Seven Deadly Synths

  • A Rainy Day in New York

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Emma Durutti

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

    ★★★★★

  • Transistors

  • Rooms

  • Almost! A Summer of Trans Poetry

  • New York Counterpoint

  • Itsy Bitsy Teeny Weeny

  • Splish Splash

  • ATALAYA I

  • FORM FILM