Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spielberg

Spielberg

2017
×
Edit this entry  
19
Passages

Passages

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Valentine

Valentine

2001
×
Edit this entry  
09
NYAD

NYAD

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
Edit this entry  
24
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
Edit this entry  
24
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
Edit this entry  
12
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
She Said

She Said

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Blue Room

Blue Room

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jane

Jane

2022
×
½
Edit this entry  
15
Please Give

Please Give

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
11
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
Edit this entry  
08
All My Puny Sorrows

All My Puny Sorrows

2021
×
Edit this entry  
06
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Edit this entry  
05
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
You Can Live Forever

You Can Live Forever

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Corner Office

Corner Office

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
River Wild

River Wild

2023
×
Edit this entry  
30
Fear the Night

Fear the Night

2023
×
Edit this entry  
26
Kimi

Kimi

2022
×
Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Edit this entry  
24
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
Edit this entry  
21
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
Edit this entry  
14
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
Edit this entry