Sort by

gela has logged 208 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Boy Downstairs

The Boy Downstairs

2017
×
Edit this entry  
05
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
Edit this entry  
26
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Searching

Searching

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Maniac

Maniac

2018
×
Edit this entry  
14
Night Moves

Night Moves

2013
×
Edit this entry  
13
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
Edit this entry  
28
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Edit this entry  
26
Kate Can’t Swim

Kate Can’t Swim

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Edge of Love

The Edge of Love

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Newness

Newness

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
Edit this entry  
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Edit this entry