Sort by

gela has logged 41 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dish & the Spoon

The Dish & the Spoon

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Edit this entry  
23
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Creed

Creed

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Meet Me in St. Gallen

Meet Me in St. Gallen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Changing Partners

Changing Partners

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★½
Edit this entry