Sort by

francesheh has logged 37 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cookie's Fortune

Cookie's Fortune

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beyond Therapy

Beyond Therapy

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grapes of Death

The Grapes of Death

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Quintet

Quintet

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bay

The Bay

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Perfect Couple

A Perfect Couple

1979
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Wedding

A Wedding

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Carriers

Carriers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade II

Blade II

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Cooley High

Cooley High

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Infamous

Infamous

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Country Strong

Country Strong

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Son

The Son

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Images

Images

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry