• Fruity

  • Rose Matafeo: Horndog

  • Palm Springs

  • Cats

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • 20th Century Women

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • Magic Mike XXL

  • The Muppets

  • The Social Network

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Burn After Reading

  • Hot Rod

  • Josie and the Pussycats

    ★★★★

  • Wet Hot American Summer

  • You've Got Mail

  • The Birdcage

    ★★★★

  • Scent of a Woman

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★★★★

  • Dracula

  • Moonstruck

    ★★★★

  • Broadcast News

  • The Princess Bride

  • Ishtar

    ★★★½

  • She's Gotta Have It

    ★★★½

  • A Room with a View

    ★★★★★

  • Clue

  • The Best Little Whorehouse in Texas

  • The Great Muppet Caper

  • Nine to Five

  • The Muppet Movie

    ★★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

  • Italianamerican

  • What's Up, Doc?

  • Cabaret

  • The Devils

    ★★★★

  • Bob & Carol & Ted & Alice

  • Funny Girl

  • Some Like It Hot

  • It's a Wonderful Life

  • Vivacious Lady

  • Top Hat

  • The Passion of Joan of Arc