Sort by
  • Mean Girls

    ★★½

  • The Color Purple

    ★★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★½

  • Totally Killer

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Strange World

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • The School for Good and Evil

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Slice

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

  • Tall Girl 2

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • A Week Away

  • Raya and the Last Dragon

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Hamilton

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Artemis Fowl

  • Defending Jacob

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level