• Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Covidwood

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★★

  • Unity Call

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • The Bigger Picture

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • Follow Me

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Query

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • A Guide to Second Date Sex

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Radioactive

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Nimic

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½