Sort by

franco has logged 27 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★
Edit this entry  
15
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Focus

Focus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry