Sort by

fran has logged 17 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ruling Class

The Ruling Class

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barbara

Barbara

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Axe

Bad Axe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Real Steel

Real Steel

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Hackers

Hackers

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
A Running Jump

A Running Jump

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry