• Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Bait

    ★★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Serenity

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Pond Life

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★★