Reece has logged 33 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Red State

Red State

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mama

Mama

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Slither

Slither

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rewind This!

Rewind This!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry