Bradley Thomas has logged 232 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
★½
Edit this entry  
23
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Clean and Sober

Clean and Sober

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
P2

P2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joe

Joe

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dopesick

Dopesick

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Legion

Legion

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Corn III: Urban Harvest

Children of the Corn III: Urban Harvest

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beverly Hillbillies

The Beverly Hillbillies

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Fauci

Fauci

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry