lucien has logged 130 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Bright

Bright

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Bitch

Bitch

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
The Lock In

The Lock In

2014
×
Edit this entry  
04
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rent

Rent

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bag Boy Lover Boy

Bag Boy Lover Boy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Women Who Kill

Women Who Kill

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burn Burn Burn

Burn Burn Burn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Babe

Babe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vacation!

Vacation!

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
20
They Call Us Monsters

They Call Us Monsters

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
From This Day Forward

From This Day Forward

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Deep Run

Deep Run

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Bad Kids

The Bad Kids

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Growing Up Coy

Growing Up Coy

2016
×
Edit this entry  
09
Tyke Elephant Outlaw

Tyke Elephant Outlaw

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Feed

Feed

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Blind Mice

Three Blind Mice

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★
Edit this entry  
14
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★★
Edit this entry