frankglocean has logged 113 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life

Life

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stay

Stay

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cam Closer

Cam Closer

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Room 237

Room 237

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Atrocity

Atrocity

2014
×
Edit this entry  
30
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry