frankglocean has logged 23 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Woods

The Woods

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry